Esetmegbeszélés, tevékenységkísérés
A stúdium célja
A hallgatók által hozott esetek, tanácsadási feljegyzések elemzése. Az elméleti tudás átültetése a gyakorlatba – az anamnézis felvétele, megfigyelés és kritikus gondolkodás alkalmazásának gyakorlata, valamint a hallgatók által hozott esetek, tanácsadási feljegyzések elemzése.
A stúdium témakörei
A gyakorlati problémák szakszerű megoldásán túl különös figyelmet fordít a gyakorlat a hivatás gyakorlásának tágabb kontextusára, beleértve az etikai elvek gyakorlati alkalmazását, a tevékenységhez kapcsolódó kommunikáció gyakorlatát (intézményen belüli kommunikáció, más szakmák képviselőivel történő konzultáció), illetve a dokumentálás szabályainak gyakorlati alkalmazását.
Oktatás formája: Két csoportban zajlik e tárgy oktatása, a csoportbeosztást és az oktatók neveit a decemberi hírlevélben adjuk közre.
Félév végi aláírás megszerzésének a feltétele: részvétel a szemináriumokon
A gyakorlati jegy megszerzésének követelménye: Két eset dokumentációjának összeállítása megadott szempontok alapján (min. 3 oldal esetenként). Anamnézis készítése, probléma leírása, megoldási javaslatok, mi jelentette a legnagyobb nehézséget a probléma megoldásában, eset továbbkísérése, konklúzió levonása. Az esetleírások pontos tartalmi és formai követelményeit a csoportvezetők adják közre.
Értékelés módja: gyakorlati jegy (ötfokozatú érdemjegy)