Ha a 2.9. fejezetet átböngészted, de nem nyerte el a tetszésedet a TDK-zás, vagy nem találtál olyan témát, ami érdekelne, vagy csak inkább olyan munka után szeretnél nézni, ahol esetleg fizetést is kapsz, akkor lehet, hogy ez a fejezet érdekesebb lesz számodra.
Ha tanulmányaidat szeretnéd egy kis gyakorlattal is megerősíteni – ami sosem árt, akkor valamilyen formájú klinikai munkát javasolunk. Dolgozhatsz önkéntesként valamelyik tanárod, vagy orvos, fogorvos, nővér, dietetikus stb. mellé elszegődve, hogy egy kicsit „bedolgozd” magad az adott helyre. Ebben az esetben kicsit jobban tudsz figyelni a majdani munkádra, direkt szakmai tapasztalatot szerzel, amit a későbbiekben nagyszerűen tudsz majd használni. Ha erre nincs lehetőséged, vagy kedved, akkor dolgozhatsz mint segédápoló, vagy a különféle mentőszolgálatoknál mint mentőápoló. Ennek a munkának nagy előnye, hogy hivatalosan bejelentve tevékenykedsz, kapsz fizetést, járulékokat stb., és egy kis plusz sosem jön rosszul. Minden fajta egészségügyi munkáról elmondható, hogy erősíti az önéletrajzodat, javítja a diplomás elhelyezkedési lehetőségeidet, sok helyen pontot kapsz a felvételi eljárás során, növeli és erősíti a szakmai tudásodat. De az igazi értéke, hogy olyan gyakorlati készségekre és tudásra tehetsz szert, amire nagy szükséged lesz, mert kevés lehetőség van elsajátítani a graduális képzés során (vénázás, gyógyszernevek ismerete, megtanulod, hogy nyúlj a beteghez vagy érts szót vele). Egyfajta gyakorlati pályaszocializáción esel át, ami szakmailag és tanulmányilag is komoly előnyt jelenthet, hiszen a gyakorlat ismerete segíthet megtalálni a hangsúlyokat az elméleti tananyag terén is, és többszörösen kifizetődő mind a felkészültséged, mind a jegyeid terén.
Arról, hogy milyen módon lehet ilyen munkát találni, az Álláskeresés fejezetben olvashatsz. Az ott leírtak itt is érvényesek.
Olvasd tovább!