Segítő beszélgetés gyakorlata
A stúdium célja
Betekintés nyújtása a rogersi, non-direktív szemléletű segítőbeszélgetés vezetés elméleti és gyakorlati kérdéseibe, mely módszer jól alkalmazható a konzultációs, tanácsadói gyakorlatban.
A stúdium témakörei
Az alapfogalmak bemutatása. A segítő beszélgetés gyakorlatának bemutatása konkrét helyzetek segítségével. Szituációs gyakorlatok. A hallgatók saját tevékenységükből hozott beszélgetés-jegyzőkönyveinek közös elemzése.
Értékelés módja: gyakorlati jegy (ötfokozatú érdemjegy)
A félév végi aláírás megszerzésének feltétele: a szemináriumokon való aktív részvétel (a három alkalomból maximum egy hiányzás fogadható el).
Félév végi gyakorlati jegy megszerzésének a feltétele: Egy segítő beszélgetés jegyzőkönyv leadása. A segítő beszélgetés jegyzőkönyvnek egy konkrét beszélgetés bemutatását kell tartalmaznia. Szerepeljen benne egy 8-10 beszédfordulatos rész, szószerinti idézésben, ahol a segítő non-direktív szemléletben kíséri kliensét. A bemutatás tartalmazza a kliens bemutatását a beszélgetés létrejöttének kereteit, a segítő önreflexióit a beszélgetésre vonatkozóan. Terjedelem 2 gépelt oldal. Leadás: folyamatosan a félév során, elküldendő e-mailen az oktatóknak.