A kurzus célja, hogy bevezessen az anatómiában, diagnosztikában, növénytanban és receptírás során használt latin nyelv alapjaiba. A tananyag ennek megfelelően épül fel, igyekeztek a legfontosabb-leghasznosabb dolgokra felhívni a figyelmet, elmagyarázni a más órán hallott kifejezéseket. Az első félév első fele a növénytani kifejezéseket veszi a középpontba, a második rész pedig a recepteket (gyári recept, magisztrális recept) tanítja meg. A második féléves anyag az anatómiára összpontosít, szervrendszerenként tekinti át az orvosi latin-görög nyelvet, összevetve az anatómiai és a klinikai szókincs különbségeit. De emellett minden leckéhez tartozik növénytanos-drogismeretes és receptírós rész. A tantárgynak nyelvóra jellege van, sok órai munkával, általában minimális írásbeli házival.
Hasznos dolog megtanulni azt a leckénkénti 10-10 növénynevet, növénytanon annál kevesebb dolgot kell bemagolni.
Két féléves tárgy, hiányozni kétszer lehet. Félévközi dolgozatokat írunk (hármat), vizsga nincs, de a második félév végén van egy komolyabb záróteszt.
Minimális félévközi készüléssel garantált a jó jegy!
Második félévben húsvét környékén megrendezésre kerül egy verseny a tantárgy keretében, mely fordításból (latinról magyarra és magyarról latinra) áll, de meg vannak adva a felhasználandó szavak, vagy van szószedet. Ha eléred a 80%-ot a versenyen, kapsz egy megajánlott évvégi jelest és mentesülsz a további óralátogatás alól is.