Tartalomjegyzék

Ápolástan nyári gyakorlat

Általános leírás a tárgyról

Az év végi gyakorlatok célja, hogy a kórházi gyakorlatot megszerezzék a hallgatók. Itt lehetőséged van huzamosabb ideig egy osztály vagy kórház életébe bekapcsolódni. Belekóstolhatsz, milyen lesz a „tényleges” munkád, milyen korán kelni, és leszívott aggyal hazaérni. A második év kivételével minden évben van kötelező nyári gyakorlat: első év végén ápolástani, harmadik év végén belgyógyászati, negyedik évben sebészeti. Az első év végén lévő ápolástani gyakorlat szerepe nagyon sokrétű. Egyrészt megismerkedhetsz az ápolók mindennapi feladataival, és megtanulhatod ezek egy részének kivitelezését - persze ne hidd, hogy ezzel mindent tudsz majd, amit egy rutinos ápoló, sőt! A jó ápoló, gyógytornász, dietetikus, asszisztens, szülésznő az orvos legnagyobb segítségei, és ez a gyakorlat kiváló alkalom, hogy megismerd a feladataikat, képességeiket, kompetenciáikat. A gyakorlat végére megtanulhatod, hogy kell a beteghez nyúlni, olyan ápolási és kórházi ismereteket szerezhetsz, amivel segédápolóként munkát vállalhatsz egy kórházi osztályon, ami kereseti lehetőséget jelenthet, ráadásul a szakmádban, tehát erősíti az önéletrajzod, és tanulsz is közben.

A tárgy adatlapja
kódja a Neptunon AOKNSG331_1M
kreditértéke 0
típus gyakorlat (kritériumtantárgy)
intézet klinikák vagy Neptunon kiküldött akkreditált kórházak
oktatási felelős Tanulmányi osztály (Nyári szakmai gyakorlat (gyűjtő tanszék) (AO))
elfogadás feltételei aláírás megszerzése
nehézség

A gyakorlat megkezdésének feltétele

A gyakorlat tematikája

Ápolástan gyakorlati tematika

BETEGMEGFIGYELÉS

A BETEG SEGÍTÉSE ALAPVETŐ SZÜKSÉGLETEI KIELÉGÍTÉSÉBEN

TERÁPIÁS KÖRNYEZET KIALAKÍTÁSA

INVAZÍV BEAVATKOZÁSOK

GYÓGYSZERELÉS

MINTAVÉTELI ELJÁRÁSOK ÉS TESZTEK

ÁPOLÁSI DOKUMENTÁCIÓ

EGYÉB

Formanyomtatványok letöltése

A gyakorlat igazolása és minősítése

A feladatjegyzéken a gyakorlatvezető ápoló aláírásával igazolja a tevékenységek elvégzését. A leckekönyvben a klinikavezető főnővér aláírásával és bélyegzővel igazolja a gyakorlat eredményes letöltését. Adható minősítés: nem teljesítette a gyakorlatot / megfelelt / jól megfelelt / kiválóan megfelelt

Tapasztalatok

Oszd meg a gyakorlati tapasztalataidat, tanácsaidat. Így segítheted az alsóbb éveseket a választásban. Kattints az Oldal Szerkesztése gombra fölül, hogy szerkeszd az oldalt. (Hogyan tudom szerkeszteni az oldalakat?) Itt egy kitölthető űrlap a szerkesztéstől idegenkedőknek. Ezt önkéntes szerkesztőink fogják majd földolgozni szabadidejük terhére, az eredmény ezért nem azonnal jelenik meg.

SE Pulmonológiai Klinika

1125 Budapest, XII. Diósárok u. 1/c. http://semmelweis-egyetem.hu/pulmonologia/

Ha valaki idekerül, próbáljon mindenképpen az „A” osztályra kerülni, mert az itteni főnővér (Csernus Katalin) nagyon jófej és segítőkész! Sokat fogtok vért venni (én napi 3-4 alkalommal vettem), lesz branül behelyezés, infúzió bekötés és még sok egyéb izgalmas dolog. Kb. 50 órával az előre megadott óraszám fölött teljesítettem, ez is azt mutatja, hogy mennyire élveztem. Minden nap reggel hétre mentem be, és hol 8, hol 12 órán át voltam benn. Voltam éjszaka is, az kicsit monoton és unalmas volt, de érdemes egyszer kipróbálni. Az orvosok is nagyon kedvesek, és minden kérdésre válaszolnak (sőt, még TDK-zni is hívnak). Az egyetlen hátrány amit el tudok mondani, az az, hogy a klinika felszereltségben, technológiában egy kicsit le van maradva, de szerintem ez a legtöbb helyen elmondható a House-ban látott kórházhoz képest.

SE Urológiai Klinika

1082 Budapest, VIII. Üllői út 78/b. http://www.urologiai-klinika.hu/

Felsőbb éves ismerőseim ajánlották a klinikát, és nagyon örülök, hogy ezt választottam, mert egy osztályra csak egy elsőévest osztottak be, így volt lehetőségem kibontakozni, mindent kipróbálni. Az I-es férfi osztályon voltam, és már második nap vehettem vért és adhattam subcutan injekciót. A következő napokban megtanultam önállóan branült bekötni, katétert kivenni, intravénás gyógyszereket és intramuscularis injekciót adni, EKG-t készíteni, sebeket átkötni, sebi draint kivenni és a MedSol-rendszert használni. Volt mindennap ágyneműcsere, reggeliosztás és más, kevésbé izgalmasnak tűnő tevékenységek, de a hangulat végig jó volt. Második héttől kezdve felmehettem a műtőbe, ahol az aneszteziológus és az operatőr is mindig részletesen elmesélte, mit csinál éppen, kérdezgettek, mutogattak, tanítgattak. Az ambulancián is töltöttem pár délelőttöt, ahol ultrahangos, cystoscopos és különböző biokémiai vizsgálatokat is megfigyelhettem, a gyakorlat vége felé pedig már ki is próbálhattam (persze orvosi felügyelet mellett).