Tartalomjegyzék

GyTK-s hallgatóknak szóló pályázati felhívások

Alapítvány a Magyarországi Gyógyszerkutatásért

Az Alapítvány a Magyarországi Gyógyszerkutatásért alapítványt 1997-ben hozták létre az alapítók, és 1998-ban nyilvánította közhasznú szervezetté a Fővárosi Bíróság.

A Kuratórium Székhelye: Semmelweis Egyetem, Gyógyszerészi Kémiai Intézet, 1092 Budapest, Hőgyes E. u. 9.

Az alapítvány célja:

Alapító tagjai: Prof. Dr. Hermecz István, Takácsné Prof. Dr. Novák Krisztina, Prof. Dr. Schőn István

Az alapítvány céljának megvalósítása érdekében:

Dr. Mozsonyi Sándor Alapítvány

A Gyógyszerésztudományi Kar első dékánjának, professzor Dr. Mozsonyi Sándornak emlékére alapítvány létesült. Az alapítvány kamataiból a Semmelweis Egyetem kiemelkedően tanuló gyógyszerész- hallgatói, PhD-ösztöndíjasai a gyógyszerészeti tudomány művelésében és a hallgatók oktatásában jó eredményeket felmutató egyetemi oktatók, az Egyetemen kívüli oktatásban részt vevő oktató gyógyszerészek, valamint fiatalon doktorált szakemberek jutalmazhatók.

Az alapítványi ösztöndíjak összege gyógyszerészhallgatók számára:

I. díj 20 000,- Ft II. díj 12 000,- Ft III. díj 8 000,- Ft

Az alapítványi ösztöndíjak pályázat útján nyerhetõk el. Pályázatot nyújthatnak be a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának hallgatói, PhD-ösztöndíjasai, a Kar hallgatóinak oktatásában részt vevõ – elsõsorban fiatal, 40 évesnél nem idõsebb – egyetemi oktatók, az Egyetemen kívüli gyakorlati oktatásban részt vevõ oktató gyógyszerészek, valamint a fiatal doktorok.

A pályázat feltételei gyógyszerészhallgatók számára:

A pályázatokat minden évben február 20-ig lehet benyújtani a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának Dékáni Hivatalába. A pályázatok elkészítésének és elbírálásának megkönnyítése érdekében pályázati űrlapok a Dékáni Hivatalban vehetők át. A pályázatok elbírálásáról és az ösztöndíjak odaítéléséről a Kar dékánja által felkért és a Kari Tanács által jóváhagyott összetételű kuratórium dönt.

Dr. Schulek Elemér Ifjúsági Emlékérem és Jutalomdíj

A Dr. Schulek Elemér Ifjúsági Emlékérem és Jutalomdíj alapításának célja a gyógyszerészhallgatók tudományos érdeklődésének ösztönzése és kiemelkedő tudományos munkájának elismerése.

A Dr. Schulek Elemér Ifjúsági Emlékérem és Jutalomdíj adományozásának rendje:

az Ifjúsági Emlékéremmel és Jutalomdíjjal jutalmazhatók:

Az elismerést a megbízott előadók, illetve a Tudományos Diákköri Tanács Elnöke kezdeményezhetik. A kitüntetésre – a Kari Hallgatói Önkormányzat egyetértésével – a Kar Dékánja tesz javaslatot. Az Ifjúsági Emlékérmet a Kari Tanács ítéli oda, valamint a jutalomdíj összegét is meghatározza. Évenként 1 db emlékérem adományozható. Egy pályamunkát legfeljebb két társszerző nyújthat be. Ebben az esetben a szerzők külön-külön emlékérmet kapnak, a jutalomdíj azonban megosztott. A pályázatokat minden évben január 25-ig lehet benyújtani a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának Dékáni Hivatalába. Az Ifjúsági Emlékérem és Jutalomdíj átadására minden évben a március 15-i Nemzeti Ünnep alkalmából rendezett egyetemi ünnepélyen kerül sor.

Aesculap a Gyógyszerésztudományért és Oktatásért Alapítvány

Az Alapítvány székhelye: 1085 Budapest, VIII. Üllői út 26.

Az alapítók az Alapítvány javára átadott vagyoni erejükkel hozzájárulnak a Gyógyszerésztudományi Kar működésének fenntartásához, a kari intézmények, valamint a gyógyszerészképzés fejlesztéséhez és feltételeinek javításához.

Az alapítvány célja: Tudományos tevékenység, kutatás, nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés. Az Alapítvány támogatja a Semmelweis Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar fenntartását, elősegíti a Kar oktatóinak tudományos rendezvényeken való részvételét, kiküldését a költségek részbeni átvállalásával, támogatja a Kar hallgatóinak nemzetközi és hazai rendezvényeken való részvételét, elősegíti sikeres működésüket a jövőjüket megalapozó nemzetközi kapcsolatok építésében, oktatási és tudományos feladatok, kutatási tervek költséghányadainak átvállalása, pályázatok kiírása és lebonyolítása, a sikeres pályázók és műveik díjazása és gyógyszerészeti tudomány és gyakorlat különböző területein, kapcsolatteremtés más magyar és külföldi társalapítványnyal, társadalmi szervezetekkel, intézményekkel, amelyek hasonló célok megvalósítását tűzték ki célul.